.

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar

En iyi Kameraya Sahip Telefonlar . Sizler için harika bir rehber hazırladık.. Telefon almayı düşünüyorsan mutlaka tıkla.

Mobil telefon alacak olanların en çok merak ettiği şeylerden biri de hangi telefonun ne kadar iyi kamera performansına sahip olduğu ve en iyi kameraya sahip telefonun hangisi olduğu.  En iyi kameraya sahip telefonlar yazımızda kamerası süper çeken telefonların yanında f/p ürünü paranızla alabileceğiniz en iyi telefonlara da değineceğiz. 

Size büyük yardımı dokunacağını düşündüğümüz   En iyi kameraya sahip telefonlar yazımızda değerlendirmelerimizi Dxomark sitesine göre, incelemelere ve var olan tecrübelerimize göre hazırladığımızı bilmenizi isteriz.

 
İşte Kamerası efsane olan telefonlar :

en iyi kameraya sahip telefonlar
 

En İyi Kameraya Sahip 5 Telefon!

DXOMark sitesi akıllı telefonların çektiği yüzlece  fotoğrafı ve kamera özellliklerini dikkate alarak bir sıralama oluşturmuş. Biz de bu sıralamayı ve tecrübelerimizi dikkate alarak sizin için bir sıralama hazırladık. 

 

 

1. Huawei P40 Pro 

DXOMark Nisan 2020 güncellemesiyle liderliğe oturan telefon. Oldukça yeni bir telefon. 5 Kamerası bulunan telefonla x50 (Hybrid zoom) ve x100 Dijital Zoom özellikleri mevcut. Telefonun şu anda en iyi çeken kamera konusunda lider olmasının nedeni ise renk sıcaklığını ölçen bir sensörü. Bu sensör sayesinde renkler doğru algılanıyor ve harika fotoğraflar çekilebiliyor.  Görüntü sabitleyici, 4k Çekim özellikleri de bulunan telefon dolasıyla oldukça pahalı. Telefonun kamera özellikleri şu şekilde;

1 Ana Kamera : 50 MP (F1.9 Diyafram)

Portre Modu (Bokeh)Phase Detect Auto-Focus (PDAF)Color Spectrum SensorLeica OptikHızlı OdaklamaTam Manuel KontrolYapay Zeka (AI) Destekli Portre ModuHDRYapay Zeka (AI) Sahne AlgılamaPerde Hızı (Shutter Speed) KontrolüPanoramaRAW Kayıt YapabilmeOtomatik odaklamaSesli komutCoğrafi konum etiketlemeMakro (Macro) Çekim (2.5 cm)Multi-Spectrum Colour Temperature SensorPhase Detect Auto-Focus – PDAF (Octa Pixel)Seri Çekim (Burst) ModuZamanlayıcı

2. İkinci Kamera 50 MP (F1.8 Diyafram) – Geniş açı kamerası

Ekstra Geniş AçıMakro (Macro) Çekim1/1.54 Sensör Boyutu18mm

3. Üçüncü Kamera 8 MP (F4.4 Diyafram) – Geniş açı kamerası

Optik Görüntü Sabitleme (OIS)Optik Zoom (3x)Telephoto80mm

4. Dördüncü Kamera 8 MP (F2.4 Diyafram) Telefoto kamerasıi

Optik Görüntü Sabitleme (OIS)Optik Zoom (3x)Telephoto80mm

5. Beşinci Kamera Tof kamera

Kızılötesi (IR) KameraTOF (Time of Flight) 3D

 

Telefonla ilgili bir inceleme videosu mevcut!

 
2. Oppo Find X2 Pro

DXOMark sitesine göre şu anda en iyi çeken ikinci telefon konumunda. Siteye göre puanı 124.  Arka tarafında 48 MP ana kamera ve toplamda üçlü kameraya sahip telefon şu anda telefon dünyasının en iyi kameralı telefonu konumunda.  Görüntü sabitleyici ve 4k çekim yapabilme gibi özelliklere sahip olan telefon, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bütün kamera özelliklerine de sahip. Bunların dışında telefonun en çok dikkat çeken özelliği 1/1.4 İnç boyutuna sahip sensörleri. Bu sensör boyutuyla istediğiniz her türlü fotoğrafı rahatlıkla çekebilirsiniz. Unutmadan telefonun ikinci kamerasının 48 mplik f 2.2 diyaframa sahip olduğunu belirtelim. Bu kemara geniş açı, makro gibi özellikler sunuyor. Bu bağlamda en iyi geniş açılı ve makro fotoğrafları çekmeniz mümkün. Ayrıca telefonda 60x zoom yapabilme özelliği mevcut. Bu özellik sayesinde istediğiniz kadar yakınlaştırma yapıyorsunuz.

Telefonun bütün Özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz: Find X2 Pro 

3. Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Pro

Ülkemizde de satışa sunulan ve oldukça pahalı bir telefon olan Mi 10 Pro kamera performansıyla göz dolduruyor. DXOMark göre puanı 124.  108 MP lik bir kameraya ve 4lü kamera sahip olan telefon. Sadece ufak tefek farklarla en iyi kameraya sahip telefonlar sıralamasında biraz geriye düştü.  108MP x 20MP x 20MP x 12MP şeklinde arka kamera dizilimine sahip olan telefonla istediğiniz her şeyi çekmeniz mümkün. Ayrıca 50x zoom gibi harika bir özelliği bünyesinde barındıran telefonla. Uzaktaki nesneleri rahatlıkla çekebileceksiniz.

Üst düzey donanım özelliklerine sahip olan telefonun detaylı özellikleri için epeye bakabilirsiniz : Xiaomi Mi 10 Pro

Ayrıca telefonu merak edenler için detaylı bir inceleme: Mi 10 Pro inceleme videosu

4. Samsung Galaxy S20 Ultra 

en iyi kameraya sahip telefonlar

DXOMark testine göre puanı  henüz puanlama yapılmamış telefonu özelliklerinden dolayı buraya yerleştirdik.  Aynı M 10 gibi 108 MP lik bir kameraya ve 4lü kamera sahip olan telefon.  108 x 12 x 48 x 40 şeklinde arka kamera dizilimine sahip olan telefonla istediğiniz her şeyi çekmeniz mümkün hatta en uzaktaki nesneleri bile rahatlıkla çekebiliyorsunuz.  Kameranın en önemli özelliği optik zom olsa gerek. 100x zoom gibi muazzam bir özellikle gelen telefon. En iyi kamera konusunda liderliği yakında ele alacaktır.

Tüm özellikler için : Samsung s20 Ultra

Ayrıca telefonu merak edenler için detaylı bir inceleme: S20 ultra incelemesi

5. Huawei Mate 30 Pro 5G

en iyi kameraya sahip telefonlar

DXOMark testine göre 123 puan alan telefon. Çok ufak farklarla  5. Sıraya geriledi.  Burada bahsettiğimiz diğer telefonlar telefonlardan gibi 4 lü kamera sistemine sahip olan  telefon,  40 x 40 x 8 x 32 şeklinde arka kamera dizilimine sahip.  Kameranın yine diğer telefonlarda olduğu gibi zoom özelliği mevcut. 50x Zoom yapan telefonla istediğiniz uzaklıkta nesneleri çekip yakınlaştırmanız mümkün. 

Tüm özellikler için : Huawei Mate 30 Pro 5G

Video İncelemesi için  Huawei Mate 30 Pro 5G incelemesi

Diğer En İyi Kameraya Sahip Telefonlar

İlk 4 sıraya giremeyen ancak onlar kadar iyi kameraya sahip telefonlar da var. Bu telefonların başında Apple iPhone 11 Pro Max geliyor. Video çekiminde harikalar yaratan telefonun ilk 4 içinde yer almayışının en önemli nedeni ana kemerasının sadece 12 MP olması. Bunun anlamı pek çok detayı kaçırmak demek! Listemizde yer almayan Honor V30 Pro , Xiaomi Mi CC9 Pro, Samsung Note 10 Serisi, OnePlus 7 Pro gibi telefonlar yine oldukça kameraya sahip telefonlar arasında gösteriliyor.

 

Fiyat Performans Özelliği Olan En İyi Kameraya Sahip Telefonlar

Kuşkusuz az para verip en iyi donanıma sahip olan telefonu almayı çok kişi ister. En iyi kameraya sahip telefonlarda kuşkusuz en büyük sıkıntı bütçe. Örneğin cebinizde 12 bin lira varsa listemizin en üstündeki Oppo Find X2 Pro dahil her türlü telefonu satın alabilirsiniz. Peki yeterli bütçesi olmayanlar için en iyi kameralı telefonlar hangisi diye aklınıza sorular takılabilir. Bütçemizi 4 bin le sınırlı tutup ikiden fazla kamerası olmasını şart koşup sadece Türkiye’de satılmasını baz alarak.  En iyi kameraya sahip  fiyat performans telefonlarını sizler için derledik. (2019 2020 arası telefonlar)

4 Bin 3 Bin Arası – İyi Kameraya Sahip Olan Telefonlar

Bu fiyat aralığı telefon üreticilerinin pek sevmediği bir alan ve üreticilerin genellikle telefonlarını 3 bin lira altı telefonlara önem verdiğini notlarımız altına alarak en iyi kameralı telefonları sizler için derledik. 

en iyi kameraya sahip telefonlar

1 – Samsung Galaxy A71 – Ortalama Fiyatı 3000 – 3200

Sahip oldukları özellikleri ve 4lü kamerasıyla bu fiyat aralığında telefon almayı düşünüyorsanız mutlaka bakmanız gereken bir telefon. 64 MBlik ana kemaraya sahip olan telefon; derinlik, macro, geniş açı gibi özellikleriyle ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılıyor. Gece çekimleri de oldukça başarılı olan telefon tam anlamıyla alanın yıldızı. 

Şuradaki inceleme videosuna mutlaka bakın : Samsung A71

2 -Huawei Nova 5T- Ortalama Fiyatı 3200 – 3500

48 MPlik bir ana kemerayla 16x2x2 kameranın eşlik ettiği bir sistem mevcut. Kamera özellikleri itibariyle her türlü ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacak telefon telefon almayı düşünenlerin tercihi olabilir.


inceleme videosu için: Nova 5t İncelemesi

3 Bin 2 Bin Arası –  İyi Kameraya Sahip Olan Telefonlar

Bu fiyat aralığına sahip telefonlara orta segment de diyoruz ve üreticiler kıyasıya rekabet halinde. 

en iyi kameraya sahip telefonlar

1- Xiaomi Red Mi Note 8 Pro – Ortalama Fiyatı 2100 – 2300

Uygun fiyatı, 64 MP kamerası ve 4 lü arka kemera sistemiyle tam bir fotoğraf çekme canavarı diyebileceğimiz telefon telefon alacaklar için çok cazip telefon. 

Telefonun detaylı özelikleri için tıklayın: Redmi Note 8 Pro İncelemesi

2- Xiaomi Mi 9T – Ortalama Fiyatı 2300 – 2600

Arka kamerası bazı detaylarda kat kat iyi Mi 9t ‘yi ikinci sıraya koymamızın nedeni macro çekim olmayışı ve biraz daha pahalı oluşu. Ana kamerası 48 MP olan telefona 13 ve 8 MP lik iki tane kamera eşlik ediyor. Bu özellikleri dışında özellikle ön kamerası çok iyi telefonun  Çekimleri harika olan telefonla istediğiniz gibi fotoğraf çekmeniz mümkün.

Video İncelemesi için tıklayın : Mi 9t İncelemesi 

3- Oppo Reno2 Z  – Ortalama Fiyatı 2700 – 2900

48 MPlik ana kameraya 3 (8 – 2 -2 ) tane kamera eşlik ediyor. Bunun yanında ön tarafta pop-up kamerası olan telefonla istediğiniz her şeyi çekmeniz mümkün. Kaliteli çekim yapan telefonla harika çekimler yapmak mümkün. 

Video İncelemesi için tıklayın : Oppo Reno2 Z İncelemesi

4- Realme 5 Pro  – Ortalama Fiyatı 2100 – 2200 

En iyi kameraya sahip telefonlar listemizde kamerasıyla harikalar yaratan diğer bir telefon Realme 5 Pro. Toplamda 4 kamerası olan telefonun 48 MPlik bir ana kemerası bulunuyor. Oldukça iyi çekim yapan telefon 2 bin 200 liraya alınabilecek en iyi telefonlardan.

Telefon hakkında detaylı inceleme için ; Realme 5 Pro 

1300 2000 Arası – İyi Kameraya Sahip Olan Telefonlar

En iyi kameraya sahip telefonlar yazımızda sıra geldi 1300 – 2000 lira arası olan telefonlar. 1300 lira altında iyi kameraya sahip telefon bulunmadığı için listemize bu grupla sınırlandırmaya özen gösterdik.
en iyi kameraya sahip telefonlar

1- Xiaomi Mi A3   – Ortalama Fiyatı 1600 1800 lira

Bu fiyat aralığında harika çekim yapan telefonun 48 MPlik arka kamerasına 2 tane kamera eşlik ediyor. Fiyatına göre kat kat iyi çekim telefonun gece çekimleri de çok iyi. Ön kamerası da oldukça iyi olan telefon kamerası oldukça iyi çeken tam bir fiyat / performans ürünü.

Telefonun incelemesi için : Mi A3 İncelemesi

2- Oppo A9 2020   – Ortalama Fiyatı 1900 2100 lira

Şarkıcı Sıla’nın telefonu OPPO A9 2020,  2 bin lira altı fiyatı ve 48 MP lik ana kamerasından oluşan 4lü kamera sistemiyle gerçekten iyi çeken telefonlardan. Aslında kamera çekimiyle listemizde ilk sırayı hak eden telefonu ikinci sıraya koymamızın nedeni Mi A3 ile arasındaki fiyat farkı. Mi A3 ile arasında neredeyse 450 lira fiyat farkı bulunan telefonun fiyatı eğer 1700 e kadar düşerse tam anlamıyla efsane bir telefon olacak. 

Telefonun Video İncelemesi İçin : Oppo A9 2020 İncelemesi

3- Oppo A5 2020   – Ortalama Fiyatı 1500 1700 lira
 Kamera özellikleri neredeyse Oppo A9 2020 ile aynı olan telefonun fiyatı da oldukça uygun. Alınması gereken telefonlardan.

Oppo A5 2020 Video İncelemesi : Oppo A5 İncelemesi

4- Redmi Note 8   – Ortalama Fiyatı 1600 1800 lira
4 lü kamera sistemi ve oldukça uygun fiyatıyla hem kamerası hemde fiyat performans ürünü olsun diyeceğiniz telefonlardan. Ayrıca bu telefonun dünyada en çok satan telefonlardan olduğunu da hatırlatalım. Bu ünvanı boşuna hak etmemiş!

Redmi Note 8  : Redmi Note 8 Video İncelemesi

5- Samsung Galaxy M30s   – Ortalama Fiyatı 1800 1999 lira
Batarya canavarı olan telefon, 3 lü kamerası ve 48 MPlik ana kamerasıyla fotoğraf çekenleri memnun edecek nitelikte. 

Samsung Galaxy M30s için detaylı inceleme : Galaxy M30s inceleme yazısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

En İyi Kamerası Olan Telefon

En iyi kamerayı seçmemize yardım eden bir site var. İsmi DXOMark.  DXOMARK henüz  Samsung s20 ultra gibi telefonları nın henüz sıralamaya sokmadı. Sitede şu an […]
en iyi kamerası olan telefon