.

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

Bu yazımız şarjı en uzun giden akıllı telefonlar hakkında olacak. Telefonu olan istediği en önemli şeylerden biri de bataryanın çabuk bitmemesi ve telefonun şarj edilmesinden sonra günlerce hatta haftalarca bitmemesidir. İşte bu istediğinizi bir nebze olsun yerine getirebilecek en iyi telefonları sizlere sunacağız. 

 

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar
Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

Yazımıza başlamadan önce bir hatırlatma yapalım. Seçtiğimiz telefonların büyük bir kısmı 5 bin liranın altında olacak. Bunun en önemli nedeni üst segment telefonlarda güçlü işlemci ve ekranlarının bataryayı etkilemesi! Ayrıca seçtiğimiz telefonların diğer özelliklerinde iyi fotoğraf çekmesi ve oyun oynanabilmesi gibi özelliklere dikkat etmedik. Çünkü bu özellikler arttıkça batarya performansı etkileniyordu. Telefon seçimlerinde özellik olarak baktığımız tek şey günlük kullanımda işimizi görmesi, yapabileceğimiz her şeyi yapmamız (konuşma, sosyal medya, basit oyunlar vs) ve iyi batarya ömrüne sahip olması. Unutmadan telefon seçiminde dikkat ettiğimiz başka bir noktada seçtiğimiz telefonların Türkiye’de aktif olarak veya ikinci el olarak satılıyor olması. Ayrıca bu rehberi hazırlarken sentetik ve ucuz reklam kokan marka bazlı sıralamalardan yararlanmadık. Seçimlerimizi ürün inceleme videolarına ve kullanıcı yorumlarına dayanarak yaptık. Bu bakımdan rahatlıkla söyleyebiliriz ki sizin için güncel ve benzersiz bir rehber hazırladık. 

Bu bilgileri verdikten sonra pil ömrü konusunda size sıkıntı yaratmayacak bataryası çok iyi olan  şarjı en uzun giden akıllı telefonlar :

1- Samsung Galaxy M31 (Ortalama fiyatı : 2600 2800) : Bitmeyen Bataryalı Harika Telefon

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Samsung M31

Fiyatı biraz pahalı olsa da 6000 mahlık dev bataryası ve pilin fazla dayanması için kullanılan optimize edilmiş yapısıyla Samsung Galaxy M31 ‘in pili gerçekten iyi gidiyor. Bu telefonla yoğun kullanımda 10 saate kadar pil ömrü almanız mümkün. Telefon normal kullanımda 2.5 3 güne kadar dayanan pil ömrü vaat ediyor. Telefonun 6 GB rami, 128 Gb depolama alanı var. Parmak izi ve yüz tanıma gibi özellikleriyle harika bir deneyim sunuyor. Kısaca pil ömrü konusunda şu an lider ve en iyi telefon M31!

Telefonun inceleme bir  inceleme videosu burada: 

2- Xiaomi Mi Max 3 Ortalama fiyatı : 3500 3700) : Pahalı Ama Bataryalı Telefon!

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Mi Max 3

5500 Mahlık bataryaya sahip telefon LCD bir ekrana sahip ve işlemcesi fazla enerji tüketmiyor. Bu sayede yoğun kullanımda 9 saati gören bir ekran süresine sahip. Normal kullanımda ise 2.5 – 3 güne kadar pil ömrü sunuyor.

4 GB ram ve 64 Gb depola alanına sahip olan telefon, işlemcisi ve kamera özellikleriyle harika bir telefon.

3- Samsung Galaxy M30s (Ortalama fiyatı : 1800 2000) : Ucuz, Batarya Kralı Telefon

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Samsung M30s

 

Yazımızda geldik 3 sıraya.  6000 mahlık bataryası fiyatıyla Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar yazımızın önerdiği bir telefon oldu Samsung M30s. Telefonun 6000 Mahlık bataryasına rağmen 3. sırada olmasının nedeni işlemcisinin normalden fazla pil tüketmesi,  bu da en az 1 veya 1 buçuk saatlik pilin erken bitmesi demek. Buna rağmen pilin oldukça uzun dayandığını yoğun kullanımda 8,5 ila 9 saat bir pil ömrü sunduğunu söylememiz gerekir. Normal kullanımda size en az 2 veya 3 günlük sürecek bir pil ömrü sunuyor. Unutmadan söyleyelim telefon oldukça yavaş doluyor.  

Uzun batarya ömrü sunan ve 4gb ramla gelen kamera özellikleri, diğer donanım özellikleri iyi olan telefon kesinlikle alınması gereken telefonlardan. Batarya canavarı telefonu ayrıca şurada inceledik. 

Samsung Galaxy M30s İncelemesi

4- Motorola Moto E4 Plus (Ortalama fiyatı : 1000 1200) : Fiyat Performans Canavarı: En Ucuz Büyük Bataryalı Telefon!

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar -Moto E4 Plus

 

 Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar yazımızda sıra geldi hediye edebileceğiniz bir telefona .  Telefon tam anlamıyla batarya için yaratılmış. 5000 mahlık bir bataryaya sahip olan telefon, saf androidle geliyor ve bu sayede hem takılma olmuyor hem de pili uzun gidiyor. Yoğun kullanımda en az 9 saatlik kullanım ömrü sunan hatta bunu geçen telefon, normal kullanımda size en az 2 – 3 gün süren pil keyfi sunuyor. Telefonla sosyal medyadaya girmek, whatsappta yazışmak gibi normal işlevleri takılma donmadan olmadan yapabiliyorsunuz; ancak kamerası kötü ve zorlayıcı oyunları düşünmeyin. Telefon 2018 model bir telefon olmasına rağmen saydığımız özellikler yüzünden halen satıyor ve hatta fiyatı artarak satışına devam ediyor.  Pil ömrü konusunda efsane olan ve fiyatı ucuz olan akıllı telefon,  diğer özellikleri daha iyi olsaydı kesinlikle listemize birinci sırada yer alacaktı. Mobil telefonun daha çok telefon özelliklerinin ön planda olduğunu belirtelim. Yani iyi fotoğraf çekimi beklemeyin, en son oyunları oynamayı düşünmeyin.

Yazımıza ayrıca şunu ekleyelim. Oldukça sağlam ve  bozulmayan yapısıyla, kasma donma olmayan telefon tam hediyelik bir telefon. Bu telefonu özellikle eşimize, annemize, babamıza veya üst düzey telefona ihtiyacı olmayanlara rahatlıkla hediye edebileceğimizi söyleyelim. Ucuz ve bataryalı sınıfında en iyi telefon olan Moto E4 Plus için inceleme videosu:

Telefonun incelemesi

5- Xiaomi Redmi 8 (Ortalama fiyatı : 1500 1700) : Bataryası Uzun Giden Telefon!

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Redmi Note 8

 

Bataryası iyi giden ve ucuz olan başka bir telefon da Redmi 8, 5000 Mahlık bir bataryaya sahip. Bataryanın uzun gitmesi için aşırı parlak gitmeyen ve çözünürlüğü fazla olmayan bir ekran sayesinde iyi bir pil ömrü sunuyor. Pili oldukça uzun giden bir telefon olan Redmi 8, yoğun kullanımda 8 saat süren ekran süresi veren telefon normal kullanımda 2,5 gün süren pil ömrü sağlıyor. Telefon hakkında söylenebilenecek en iyi yorum fiyatının oldukça ucuz oluşu ve uzun pil ömrüne sahip olması.

Telefonun incelemesi: 

6- Oppo A5 2020 (Ortalama fiyatı : 1400 1600) : Hem İyi Fotoğraf Çek Hem Bataryan Uzun Gitsin!

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Oppo A5 2020

Oppo A5 2020 tam bir fiyat performans ürünü! Bataryası Uzun Giden Telefonlar listemizde 7 sırada olmasının tek nedeni ufak farklarla şarjın daha az dayanması. Bunun en önemli nedeni ise diğer telefonlara göre daha büyük bir ekran. 5000 mahlık bataryaya sahip telefon Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar listemizde ayrı bir öneme sahip. Şahane fotoğraflar çekebileceğiniz telefonla isterseniz oyun oynayın,  isterseniz istediğiniz her işi yaptırın. Eğer bataryası uzun giden bir telefon istiyorsanız alabileceğiniz bir telefonun yoğun kullanımda 8 – 8.5  saate varan bir pil ömrü sunduğunu ve normal kullanımda en az 2 gün rahatlıkla dayanabileceğini söyleyelim. Fiyat performans olarak en iyi telefonlardan sayılabilecek telefonu almak için fazla beklemeyin diyoruz. 

Telefonun incelemesi: 

8- Realme 5i  (Ortalama fiyatı : 1300 1500) : İyi Bataryalı Güzel fotoğraf Çeken Telefon

 

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Realme 5İ

500 mahlık bir bataryaya sahip üstelik iyi fotoğraflar çekeceğiniz ve üstelik oldukça ucuz başka bir telefon Realme 5i. Hem iyi fotoğraf çekmesi hemde iyi pil ömrüyle alabileceğiniz en iyi telefonlardan. Bu telefondan daha önce kamerası iyi olan ucuz telefonlar yazımızda bahsetmiştik. Fiyatı, özellikleri ve donanımıyla en iyi telefonlar sınıfında yer alan telefonla batarya derdiniz kalmayacak diyebiliriz. Yoğun kullanımda 7,5 – 8 saat ekran süresi sunan telefonla normal kullanımda en az 2 günlük pil ömrü elde etmeniz mümkün.

Telefonla ilgili bir inceleme videosu :

 
9- Samsung Galaxy M20  (Ortalama fiyatı : 1200 – 1300) : Büyük Bataryalı Ucuz Telefon!

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Samsung Galaxy M20

 

İlk çıktığı zamanlarda oldukça pahalı olan Galaxy M20, şu anda oldukça ucuz. 5000 mahlık bataryasıyla yine diğer telefonlar gibi uzun batarya süresi vaat eden telefon şu an fiyatıyla en iyi bataryalı telefon sınıfında duruyor. Kamera performansı çok iyi olmayan telefon, çentikli tasarımı ve iyi performansıyla alınacaklar listesine rahatlıkla girer. Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar yazımızda şunu da açıkça söyleyelim.  Oldukça iyi özellikler taşıyan telefonun fiyatının bu kadar düşmesi kafalarda soru işareti yaratmakta. Alırken mutlaka bu telefonu uzun süre kullananların düşüncelerini alın.

Telefonu daha önce sitemizde incelemiştik. Merak edenler için: 

Samsung Galaxy M20 incelemesi

10- Oppo A9 2020  (Ortalama fiyatı : 1900 – 2100) : Canavar Gibi Batarya Harika Fotoğraf Çeken Telefon!

 

arjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Oppo A9 2020

Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar sıralamasında bataryası uzun giden diğer bir telefonda Oppo A9 2020. Telefonun sonlarda olmasının en önemli nedeni büyük ekranı ve parlaklık değerleri, güçlü işlemcisi. Bunlara rağmen telefon büyük bataryası ve LCD ekranı sayesinde şarjı uzun süre gidebiliyor.  Devasa bataryalı telefon yoğun kullanımda en az 8 saat pil ömrü ve normal kullanımda çok rahat 2 günlük pil ömrü vaat eden telefon aynı zamanda tam bir fiyat performans ürünü bir telefon. 


 

 

Lenovo-P2 Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

 

Diğer Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

Yazımızda ayrıntılı incelemesini verdiğimiz diğer telefonlar dışında da şarjı en uzun giden akıllı telefonlar var. Bu telefonlara yazımızda yer vermemizin en önemli sebebi çoğu modelin eski model olması, ülkemizde satılmaması veya ekran, işlemci özellikleri yüzünden büyük bataryaya sahip olmasına rağmen istenilen performansı vermemesi. 

İşte Bataryası İyi Giden Diğer En İyi Telefonlar:

1- Lenovo P2; 
2016 Yılında çıkan bu telefon ekran özellikleri, saf android  kullanması ve 5100 lük bataryası ile gerçekten efsane bir telefon. Pili daha önce bahsettiğimiz telefonlar kadar iyi giden hatta daha iyi giden telefonun şu anda aktif olarak ülkemizde satılmıyor ama ikinci el bulmanız mümkün. İkinci el bulursanız kaçırmayın deriz!

2- Asus Zenfone Max Pro : Halen satılmakta olan telefon ne yazık ki eskidi. 2 Yıl önce çıkan telefonun 5000 mahlık bir bataryası var ve şarjı oldukça iyi gidiyor. 

3- Samsung Galaxy M30 : 5000 mahlık bir bataryaya sahip olan telefon, aktif olarak halen ülkemizde satılmakta. Telefonun listemize girmeme en önemli sebebi büyük ekranı. Ekran büyüklüğü sebebiyle şu ana kadar saydığımız telefonlardan biraz daha az açık kalma ve batarya ömrü sunuyor.

4- Infinix Hot 8 : 5000 Mahlık başka bir telefon da Hot 8. 

Bu telefonlar dışındaki telefonları da isim olarak anacağız. Bu telefonların 4000 mah 5000 mah arası bir bataryaya sahip olduğunu belirtmek gerek. 

Oppo AX7,  Xiaomi Redmi Note 8 Pro , Realme 5 Pro, Meizu 16T , Oppo A5s, Oppo A8,  Mi A3, Lenovo K6 Note, Casper VIA F2

 

 

Mi Note 10 Pro - Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

 

Pil Ömrü İyi Giden Amiral Gemisi Telefonlar

Amiral gemisi telefonlar, akıllı telefon dünyasının en iyi telefonları konumunda. Her türlü özelliği genel iyi olan amiral gemisi telefonların genelde pil ömrüne değil de fotoğraf çekme, işlemci gibi özellikleri oldukça iyi iken pil ömürleri sadece yeterli düzeyde kalıp uzun ömürlü pil sunmuyorlar.   Pil konusunda tanıttığımız diğer telefonlar kadar iyi olmasa Hem amiral gemim olsun hem pilim iyi gitsin diyorsanız alabileceğiniz bazı telefonlar burada:

1- Xiaomi Mi Note 10 ve Xiaomi Mi Note 10

5260 Mahlık bir bataryası bulunan telefon nispeten diğer amiral gemilerine göre daha iyi performans sunuyor. Bunda en büyük sebep ekranın daha az enerji tüketmesi ve büyüklüğü. Mi Note 10 ve Note Pro, eğer amiral gemisi telefonum olsun hemde bataryası iyi gitsin diyorsanız alabileceğiniz en iyi telefon. 

 Xiaomi Mi Note 10 ve Xiaomi Mi Note 10

5260 Mahlık bir bataryası bulunan telefon nispeten diğer amiral gemilerine göre daha iyi performans sunuyor. Bunda en büyük sepet ekranın daha az enerji tüketmesi ve büyüklüğü. Mi Note 10 ve Note Pro, eğer amiral gemisi telefonum olsun hemde bataryası iyi gitsin diyorsanız alabileceğiniz en iyi telefon. 


Pil Ömrü İyi Giden Diğer Amiral Gemisi Telefonlar

Pil ömrü iyi olan diğer amiral gemisi şu şekilde

Samsung Galaxy S20 : 5000 Mah batarya ve 6.9 İnç ekran

Huawei Mate 30 Pro : 4500 Mah batarya ve 6.7 İnç ekran

Samsung Galaxy Note 10+ : 43000 Mah batarya ve 6.8 inç ekran

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Oppo A5 2020 İncelemesi

Sayfa İçeriği 1 Oppo A5 2020 ‘un Öne Çıkan En İyi Özellikleri2 Oppo A5 2020’nin Dış Tasarımı ve Ekranı Nasıl?3 Oppo A5 2020’nin Kamerası ve […]
Oppo A5 2020 İncelemesi