Casper Via G3 İnceleme

Daha önceki yazılarımızda Casper’ın yeni telefonu G3’ün özelliklerini sizlere tanıtmıştık. Şimdi bu özellikler üzerinden giderek detaylı bir Casper Via G3 inceleme yazısıyla karşınızdayız.

Casper Via G3 Nasıl?

Casper Via G3 inceleme yazısına geçmeden önce telefonun özellikleri itibariyle giriş veya giriş üstü bir telefon olduğunu belirtip yazımıza başlayalım.

Casper Via G3’ün İç Donanım Özellikleri Nasıl?

CPU kısmında Helio P22 Chipset 2.0GHz işlemci kulanan telefonumuz  PowerVR GE8320 grafik yongasını kullanıyor. Günlük uygulamalar ve oyunlarda sıkıntı çıkarmayacağını düşündüğümüz telefon 3 GB ram 32 GB dahili hafızayla geliyor. Performansa telefonlarının en az 4 GB ram’e sahip olduğunu düşünürsek telefonun zorlayıcı işlemlerde zorlanabileceğini düşünüyoruz ancak firma telefonda yapay zeka olduğunu belirtip zor görevleri bile yerine getireceğini söylüyor!

 

Casper Via G3’ün Kamerası Nasıl?

Casper Via G3 inceleme yazımıza kamerayla devam ediyoruz. 13 MP arka ve 8 MB kamerası olan telefonun resmi sitesinde  en önemli ayrıntı olan kamera diyafram açıklığı konusunda herhangi bir bilgi yok. Harici sitelerde F2.0 olduğu söylenen telefonun kamerası tahminimizce vasat veya kötü fotoğraf çekiyor. Firmanın sitesinde yapay zeka sayesinde iyi fotoğraflar çektiği söylesen de tahminimizce kamerası vasat fotoğraflar çekiyor!

Casper Via G3’ün Ekranı Nasıl?

Öncelikle 270 ppi çözünürlüğü ve  720×1520 (HD+) HD ekranı olan telefonun çok canlı renkleri olduğunu sanmıyoruz. Bu özellikler ile ekran kısmında çoğu telefondan geri kalacağını düşündüğümüz telefonun can alıcı kısmı %81 lik ekran kasa oranı ,cam arka çerçeve ve 6,22 inçlik ekran.  Geniş ekranlı telefon kavisli camla birlikte muhteşem duruyor. Şıklık arayanları memnun edecek bir telefon bu ve söz konusu şıklıksa alıcısını rahatlıkla memnun edeceğinizi düşünüyoruz.

Casper Via G3’ün Bataryası Nasıl?

3260 mAh, Li-on pil kulanan telefonun ekranı HD olduğu için rahat bir günü çıkaracağını düşündüğümüz telefonun Android 8.1 kullanması büyük avantaj. Eğer telefonda ciddi bir teknik problem yoksa pilinin iyi olduğunu söylebiliriz. Unutmadan telefonda hızlı şarj desteği yok. Bu canınızı baya sıkabilir.

Casper Via G3’ü Kimler Almalı?

Casper Via G3 inceleme yazımızın gelelim en önemli kısmına. Bu telefonu kimler almalı sorusuna.

Telefonun CPU ve GPU kısmı yani işlemci ve grafik kısmı oyunlarda sorun yaratacak gibi durmasa 3 GB rame sahip olması gerçekten büyük sıkıntı. Oyun için telefon alacaklar ram kısmını çok ciddi şekilde düşünmeli.

Casper yapay zekayla telefonun iyi fotoğraf çekeceğini söylese de tahminimce 2.0 diyaframla özelikle gece çok iyi fotoğraf çekileceğini düşünmek pek mantıklı değil. Rahatlıkla çok iyi fotoğraf performansı olmayacağını düşünebiliriz. 

Telefonun şıklığına gelecek olursak. Ona bir sözümüz yok. 6,22 inçlik bir ekran ve kavis cam koruması ve renkleri gerçekten harika. Şıklık arayanlar bu telefonu kaçırmamalı!

Gelelim kimler bu telefonu  almalı sorusuna…

Telefonun özeliklerinden anladığımız kadarıyla telefonda şıklık ve büyük ekran isteyen ve pahalı bir telefon istemeyen kullanıcılara hitap ediyor. Oyun tutkunları ve fotograf meraklıları bu telefonla üzülebilir ve yine telefonun hızlı şarj olmasını isteyen her işlemi yapmasını isteyenler üzücü bir telefon olabilir.

Casper Via G3 ‘ü Diğer Telefonlardan Ayıran  Özellikleri

+ 6,22 İnç ekran ve %81 ekran kasa oranı

+ Cam kasa ve şık tasarım

+ Uygun fiyatı

+ Yapay zeka teknolojisi

Casper Via G3 ‘ün olumsuz sayılabilecek özellikleri

– Hızlı şarj desteği yok.

– Vasat sayılabilecek iç donanım özelikleri

– Ram ve dahili hafıza daha fazla olabilir

-Kamera vasat gözüküyor.

Eniyitelefon.gen.tr‘u mutlaka ziyaret edin!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

5G Telefon Modelleri - (5G'li Telefonlar)

2018 Yılında 5G teknolojisi hayatımıza iyiden iyiye giriş yaptı. Amerika’da 3 eyalette kullanıma açılan 5G teknolojisi hayatımıza hız getirecek. 5G ile telefonlar internette resmen uçacak. […]
5Gli telefonlar - 5G telefon Modelleri