.

Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Ön kamerası en iyi telefonlar ı sizler için derledik. Özçekim olmazsa olmazım diyenler için harika bir rehber hazırladık. Mutlaka tıkla!

Ön kamerası en iyi telefonlar yazımızda özçekim meraklılarının ihtiyaçlarını tatmin edecek telefonları tanıtacağız. Bu telefonları kıstas olarak şunları belirledik ; şu an da telefonun hala satılıyor olması ikinci el piyasasında olması. Ayrıca 5 bin lira altı telefonları ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Özçekim yani selfie olmazsa olmazım diyenler için harika bir yazı hazırladık. İyi okumalar :

5 Bin lira üstü Ön Kamerası En İyi Telefonlar

5 bin lira üstü telefon modellerinde çoğu telefonun iyi çektiğini söylememize gerek yok.  Pro telefonlarla  sorunsuz özçekimler yapabilirsiniz. Ancak bu telefonların ön kameraya yeterince iyi olmadıklarını da söylemek gerek. Ön kamera ve özçekim konusunda pahalı telefonlar arasından İphone 11 Pro Max ‘ın en ön sırada söylemek gerek. TrueDepth Camera, Animoji, Seri Çekim (Burst) Modu gibi özellikleriyle İphone 11 Pro Max 5 lira üzeri telefonlarda açık ara lider.

 

Ön kamerası En iyi Telefonlar
Ön kamerası En iyi Telefonlar

5 Bin Altı Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Sıra geldi ön kamerası en iyi telefonlar yazımızın en önemli kısmına. Ön kamera konusunda esas rekabetin yaşandığı yer orta fiyatlı telefonların bulunduğu alan. Farkındaysanız 5 bin lira üstü telefon modellerinde sadece bir telefona yer verirken bu kısımda iyi olan pek çok telefona yer vermeye çalışacağız. Bunun en önemli nedeni ön kamerası iyi olan telefon modellerinde performansın ve uygun fiyatın önemli olması. Selfie çekerken size sorun yaşatmayacak 5 bin lira altı ön kamerası en iyi telefonlar :

1- Samsung Galaxy A80  (4000 – 4400 Ort Fiyat) : Ön Kamerasız ama Ön Kameralı İlginç Telefon!

Samsung A 80 Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Bu telefon kesinlikle selfie çekimlerinin yıldızı ama ön kamerasız yıldızı! A80 ‘in ön kamerası yok ama dönen bir kamerası var. Arka kamerası dönerek bir ön kameraya dönüşebiliyor. Bu müthiş özelliği sayesinde arka kameranın bütün özelliklerini ön tarafta kullanabiliyorsunuz. Bu da A80 ni ön kameralı en iyi telefonu yapıyor! Arka tarafta 3 kamera var. Bu kameralarla bokeh, geniş açı, makro çekim özellikleri ön tarafa taşımız oluyorsunuz. Bu sayede efsane bir ön kameraya sahip oluyorsunuz!

Telefonun ön tarafta kullanılabilen özelikleri şu şekilde. 48 Mp ( F2.0), 8 MP(2.4), 8 MP (2.2) Özellikleri bulunuyor. 

Unutmadan telefonun pek çok dezavantajı bulunuyor! Almadan önce iki kez düşünün deriz. Aslında Asus Zenfone 6 Türkiye’de satılıyor olsaydı ilk sırada  liderimiz olacaktı.

Telefonun video incelemesi için tıklayın: 

 

2- Xiaomi Mix 3 (4000-4300 Ort Fiyat) : Kızaklı Ön Kameralı Telefon: 

Mi Mİx 3 - Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Ön kamerası en iyi telefonlar yazımızda sıra geldi ikinci telefona. Bu telefonla harika özçekimler yapmak mümkün. Mi Mix 3 ün en önemli özelliği kızaklı bir kameraya sahip oluşu. Kızaklı kamera sayesinde derinlik algısı yani bokeh gibi pek çok özelliğe erişebiliyorsunuz ve çok iyi fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Ön kamera çözünürlüğü ve sensör boyutu gayet iyi olan telefonla efsane selfiler çekebiliyorsunuz. 


Ön kamera özellikleri şu şekilde : 24 MP ( F1.8 ) ikinci kamera 2 MP

3- LG G8s ThinQ (4300-4700 Ort Fiyat) : Ön Kamerası Harikalar Yaratan  Pahalı Telefon 


LG G8s ThinQ Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Ön kamerası en iyi telefonlar yazımızda sıra geldi üçüncü telefona. Türkiye’ye piyasasında bulunması oldukça zor ve pahalı telefon olan LG G8s ThinQ, hem arka hem de ön kamera bakımdan gerçek bir efsane. İki tane ön kameraya sahip telefonla selfie çekerken bokeh ve derinlik efektinin yanında 80 derecelik geniş açı vermeniz mümkün. Mükemmele yakın ön kamerası olan telefonla istediğiniz gibi fotoğraf çekmeniz mümkün. İki kameralı telefonun ikinci kamerasının derinlik için kullanıldığını belirtelim. Ön kameranın sensör açıklığının ve boyutlarının çok iyi : 

Ön kamera özellikleri şu şekilde : 8 MP ( F1.9 ) ikinci kamera (F1.4)

4- Samsung Galaxy A8 Plus (2018) (1800-2300 Ort Fiyat) : Uygun Fiyatlı Harika Ön Kameralı Telefon!

Samsung Galaxy A8 Plus Ön kamerası en iyi Telefon

Ön kamerası en iyi telefonlar yazımızda sıra geldi dördüncü telefona. Yaklaşık 2 yıl öncesinin telefonu Samsung Galaxy A8+, listemize harika ön kamera özellikleriyle girmeyi başarıyor. Arka kemarası sınıfta kalan telefon, ön kemera özellikleriyle gerçek bir efsane. İki ön kamerasıyla bokeh ve geniş açı gibi efektler vermek mümkün!

Ön kamera özellikleri şu şekilde : 16 MP ( F1.9 ) 8 MP ikinci kamera derinlik ve Bokeh efektleri

5-  Ön Kamera Çözünürlüğü 24 MP ve Üzerinde Olan Telefonlar

Ön kamerası iyi olan telefon dediğimiz zaman kamera çözünürlüğünün de önemli olduğunu da belirtmek gerek. Ön kamerası en iyi telefonlar yazımızda bu alanda sayısız telefon olduğu için ayrıca bu telefonları incelemeyi gereksiz gördük. Sadece isim olarak geçirip takdiri size bırakacağız.

Bu telefonların en önemlisi kuşkusuz Xiaomi Mi A3. Telefonun hem fiyatı hemde çok özellikli 32 MP kamerasıyla tam bir efsane olduğunu söylemimiz gerek. Telefonla ilgili sitemizde bir inceleme yazımız var. Xiaomi Mi A3 incelemesi

Diğer telefonlara gelirsek : Samsung Galaxy A71, Huawei Nova 5T, Xiaomi Mi 9 Lite, Samsung Galaxy A51, Samsung Galaxy A70, Oppo RX17 Pro, Realme 3 Pro, Oppo Reno Z,  Samsung Galaxy A50, Huawei Mate 20 Lite, Oppo F9 gibi pek çok telefon var. 

 

Ön kamerası en iyi telefonlar yazımızı beğenen arkadaşlar şuradaki yazılarımıza bakabilir:

Ön kamerası İyi Olan Ucuz Olan Telefonlar

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ön Kamerası İyi Olan Ucuz Telefonlar

Ön kamerası iyi olan ucuz telefonlar ı sizler için derledik. Fazla para vermeden ucuz özçekim fotoğrafları isteyenler için harika bir rehber hazırladık!
Ön kamerası İyi Olan Ucuz Olan Telefonlar